Autobazary v ČR

Autobazary v Německu

Autobazary v Německu jsou v dnešní době stále více a více vyhledávány. Největší německý online autobazar naleznete na internetové adrese mobile.de. Pokud navštívíte internetové stránky tohoto prodejce, tak jsou samozřejmě v němčině. Avšak umožňují dát obsah i do češtiny, takže se na stránkách perfektně vyznáte.

Na stránkách naleznete spoustu rad ohledně zabezpečení pro kupující a prodejce. Jedním z nich je například rada žádných plateb předem. Požadavek na platbu předem je totiž obvykle příznakem pokusu o podvod. Platí to samozřejmě jak pro převod v hotovosti, tak pro bankovní převody. V obou případech je možné peníze vybrat s falešným dokladem totožnosti a vy tak nemáte možnost získat peníze zpět.

Internetový obchod mobile.de také neposkytuje kupujícím a prodejcům žádné ručitelské služby ani žádné svěřenské účty. Rovněž také nehodnotí prodejce ani soukromé osoby z hlediska jejich důvěryhodnosti jakožto prodávajících. Buďte také velmi opatrní při zasílání elektronických dokumentů, jako například registračních certifikátů, technických průkazů a tak podobně, neboť je lze poměrně snadno zfalšovat a není zde také zaručena identita prodejce vozidla.

Stejně tak nelze ověřit, zda jsou dané dokumenty skutečně důkazem o vlastnictví určitého vozidla.

Komentáře jsou uzavřeny.