Autobazary v ČR

Prodej aut na LPG

LPG neboli ropný plyn ve zkapalněném stavu je uhlovodíková směs plynů, která se užívá jako palivo do spalovacích vozidel a spotřebičů. Dále jej užíváme například jako palivo pro vytápění a osvětlování, vaření, dále také jako palivo pro zážehové motory. Plnění probíhá většinou do lahví klasických velikostí, které jsou pak používány jako přenosné zásobníky topného plynu například v přírodě nebo v domácnostech.

Jelikož v České republice topný plyn narušuje přírodní pryž, všechno použitá těsnění musí být vyrobena z látek syntetických.

LPG, označované také jako zemní plyn nebo CNG, je také již dlouhou dobu používáno jako pohon pro automobily s motory zážehovými. Nespornou výhodou je samozřejmě jeho nízká cena, která je mnohdy poloviční, než samotný benzín. Je to z toho důvodu, že LPG nebývá zatížen tak vysokou spotřební daní jako právě nafta nebo benzín. Oblíbený je také díky šetrnosti k životnímu prostředí. Díky tomu, že LPG neobsahuje žádné olovo, které olovnatých benzinů používaných dříve a jež zvyšovalo oktanové číslo, byly často motory na LPG pohon náchylné k „zaklepání ventilů“ či ostatnímu poškození ventilových sedel a ventilů.

Proto se začalo a začátku dvacátého století laboratorně vyvíjet některá speciální LPG aditiva.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta na prodej a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.