Autobazary v ČR

Terení auta prodej

Terénní vozidla jsou vozidla vybavené k jízdě po nezpevněném povrchu. Mezi základní charakteristiky těchto vozidel patří například velké pneumatiky, měkčí tlumiče, pohon na všechny čtyři kola a tak podobně. Zvláštní vozidla mohou být také například vybavena pásy, které můžeme znát například u tanků.

Terénní vozidla jsou využívána hlavně armádou, jako užitková vozidla při práci, například v lesnictví nebo v zemědělství nebo při motosportu. Poměrně časté jsou i vozidla s označením SUV, což jsou automobily uzpůsobené jak k jízdě po silnicích, tak i v terénu, určené především k rekreaci.

Pokud bychom se měli podívat na některé terénní vozidla, mohli bychom jmenovat například GAZ 69, což je lehký osobní automobil s náhonem na všechna čtyři kola, vyráběný v letech 1953–1972 v bývalém Sovětském svazu. Automobil se stal standardním prostředkem pro přepravu všech armád Varšavské smlouvy. GAZ 69/69M byl určen pro přepravu osmi osob a štábní verze GAZ 69A pro přepravu osob pěti. Kromě transportního určení sloužilo vozidlo v ČSLA jako radiovůz, vozidlo chemického průzkumu, sanitní vůz, výsadkářská modifikace a též jako tahač 82mm bezzákluzového kanónu vz.59.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta na prodej a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.